به روزترين اخبار ايران و جهان گردشگري

آشنايي با انواع مشاغل صنعت گردشگري (بخش 1)

انواع گردشگري

پيش از اينكه انواع مشاغل گردشگري را توضيح دهيم اول انواع گردشگري را بيان مي كنيم تا بيشتر با اين حيطه آشنا شويد و سپس به سراغ انواع مشاغل صنعت گردشگري مي رويم. زمينه هاي مورد توجه گردشگران در اين حوزه و انواع بازارهايي كه مسافران و جهانگردان را به خود جذب مي كند شامل موارد زير است:

اكوتوريسم؛ در حقيقت جهانگردي است طبيعت گردي را مورد توجه دارد و مسافراني كه جهانگردي زيست محيطي را مد نظر دارند در اين حوزه قرار مي گيرند.

گردشگري فرهنگي؛ در اين نوع گردشگري جذابيت هاي فرهنگي بيش از هر چيز مورد توجه گردشگر است كه اين جاذبه هاي فرهنگي معنا و مفهوم وسيعي دارند و از موزه ها گرفته تا نمايشگاه ها و تماشاي رويدادهاي ورزشي و جشن هاي سنتي و جشنواره هاي غذا و پوشاك و و و را شامل مي شود.

گردشگري تجاري؛ سفرهايي هستند كه افراد به قصد شركت در بازارها، نمايشگاه هاي صنايع و بازديد از تأسيسات كارخانه ها انجام مي دهند. اين نوع گردشگري پيشينه اي ديرين دارد تنها نوع آن تغيير كرده است.

سفر به روستاها؛ اين نوع سفرها به قصد دوري محيط تصنعي و متجدد است و در حقيقت افراد با سفر به اين مناطق مي خواهند به روح و روان خود استراحتي بدهند.

گردشگري مذهبي و زيارتي؛ رايج ترين نوع گردشگري در جهان است جهان است و مردم با توجه به باورهاي مذهبي خود به اماكن و مقاصد زيارتي سفر مي كنند

سفرهاي حادثه جويي؛ انجام كارهاي مخاطره آميز در اين سفرها باعث جذابيت اين گونه سفرها مي شود از جمله اين كارها كوهنوردي، قايقراني يا صخره نوردي است كه افراد حادثه جو از انجام آن لذت مي برند.

گردشگري ورزشي؛ از بارزترين اين نوع سفرها كه براي برگزاري رويدادهاي گوناگون انجام مي شود برگزاري بازيهاي المپيك است كه در رسانه ها هم بازتاب ويژه اي دارد.

گردشگري سلامتي؛ در اين نوع گردشگري افراد با اهداف پزشكي و يا توصيه پزشك خود مقصدي را براي سفر انتخاب كرده و به آنجا مي روند.


برچسب: صنعت گردشگري،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۳:۱۴ توسط:گروه برنامه نويسي اينفوجاب موضوع: اخبار و اطلاعات گردشگري

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :