به روزترين اخبار ايران و جهان گردشگري

معرفي مفاهيم صنعت گردشگري و طبيعت گردي (بخش اول)

آشنايي با انواع مشاغل صنعت گردشگري

مفاهيم صنعت گردشگري در مورد طبيعت با مسافرت، ارتباط نزديكي دارد. از زمان آغاز تمدن بشري، اين موضوع پديده اي انساني بوده است. گردشگري در طبيعت، عاملي حساس در زنده ماندن انسان، كشف طبيعت و شناخت ناشناخته هاست. در اوايل دوران زندگي بشر، انسان ها به عنوان قبايل ابتدايي در جستجوي شكار و غذا به مسافرت رفتند. بعدها، با توسعه فعاليت هاي كشاورزي و يك جانشيني، مكان ها و پايگاهي ايجاد شد كه خود مقصدي براي مسافران گرديد. سپس جنبش انقلاب صنعتي باعث شد تا مقصد هاي مختلفي را براي سفر و گردشگري مطرح كنند. پس از آن شيوه مسافرت تغيير پيدا كرد و آسان تر و ايمن تر شد.

انواع مختلف گردشگري

گردشگري و خدمات اين صنعت را براي كساني كه قصد تحصيل در اين زمينه و يا كار در اين زمينه دارند تعريف مي نماييم.  صنعت گردشگري، نوعي صنعت خدماتي است كه تركيبي از بخش هاي اقتصادي مختلف است كه به ارائه خدماتي هم چون مسكن و اقامت، غذا، نوشيدني، حمل و نقل و خدمات تفريحي مي پدازد و با صنعت توزيع و خدمات فروش اجناس و خدمات همكاري مي كند. صنعت گردشگري در كنار اصطلاحاتي همانند بهره وري، درآمدزايي و اشتغال، رشد اقتصادي، توسعه اجتماعي، و غيره استفاده مي شود. اما هيچ كالايي مانند ديگر توليدات صنعتي توليد نمي كند كه بتوانيد آن را خريده و با خود به خانه تان منتقل كنيد.

از اين رو، گردشگري يك صنعت مهمان نوازي و يك پل بين مردم مختلف دنياست. صنعت گردشگري بيشترين استفاده را از مردم به نسبت ديگر صنايع دارد و سهم ارزشمندي را در اقتصاد جهان از آن خود كرده است.


برچسب: صنعت گردشگري, اكوتوريسم, طبيعت گردي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۹:۵۵ توسط:گروه برنامه نويسي اينفوجاب موضوع: اخبار و اطلاعات گردشگري

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :