به روزترين اخبار ايران و جهان گردشگري

الفباي سفر به برزيل شهر زيباي ريودوژانيرو

از مجسمه‌ي ۳۸ متري مسيح بر فراز كوه كوركوادو و موزه‌هاي پر رمز و راز شهر كه بگذريم، تفريحات ساحلي بخش جدانشدني خوشي‌ هاي سفر به برزيلي‌ است. ساحل كوپاكابانا لوكيشن اصلي داستان هاي پائولو كوييلو، بزرگترين ساحل ريو است كه چهار كيلومتر در امتداد اقيانوس اطلس كشيده شده و كافه و موسيقي، شنا و حمام آفتاب، فوتبال و واليبال و غواصي و موج‌سواري را در كنار هم جمع كرده است.

ريو بازار خوبي براي خريد هديه و سوغاتي دارد. اگر به دنبال هديه هاي مدرن هستيد، در مركز خريد ريوسول برندهاي جهاني در انتظارات است و اگر سليقه اي سنتي داريد، يكشنبه‌بازار ايپانما و بازار شبانه‌ ساحل كوپاكابانا با سوغاتي‌ هاي سنتي شان مانند لباس‌ و خنزرپنزرهاي رنگارنگ و شاد نظر شما را جلب خواهد كرد. غذاهاي سنتي را فراموش نكنيد. فيژوآدا معروف‌ترين خوراك برزيلي است كه به علاوه اسنك‌ هاي خياباني مثل پان ‌دكيژو و ژوئيلو هركسي را سر اشتها مي ‌آورد.

هزينه سفر به ريو

ريو دومين شهر بزرگ برزيل است. ريو شهر چندان گران قيمتي نيست مسافت زياد و طول مدت پرواز باعث مي شود بليط هواپيما گران تمام شود. اما هتل‌ هاي متوسط زيادي با قيمت متوسط در شهر ريو وجود دارد. هزينه‌هاي روزمره در ريو متوسط است. غذا هايش خوشمزه و قيمت آن باز هم در سطح متوسط است. براي رفت و آمد سه انتخاب مترو، اتوبوس و تاكسي داريد كه مترو از همه راحت‌ تر و ارزان‌ تر مي باشد. اما اگر در مدت اقامت تان، فستيوال سالانه اي در حال برگزاري باشد بدانيد كه همه‌ قيمت‌ها تا اندازه اي بالاتر از حالت عادي مي شود.

بهترين وقت سفر به ريو

آب و هواي ريو، مثل خيلي از نقاط برزيل، استوايي است. تابستان‌هايش گرم و از دي‌ماه تا فروردين باران هايي طولاني مي بارد. دماي هوا در تابستان بيشتر وقت ‌ها به بالاي چهل درجه مي ‌رسد و گاهي اوقات رگبارها دردسر درست مي كنند و در خيابان سيل به راه مي اندازند.

 


برچسب: ريودوژانيرو, ريو, برزيل،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۷:۳۰ توسط:گروه برنامه نويسي اينفوجاب موضوع: جاذبه هاي گردشگري جهان

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :